O podujatí

 

Námet na aktuálny ročník podujatia Rozprávkový zámok pochádza z prostredia ľudových rozprávok. Pri výbere témy ma inšpiroval príbeh malého odvážneho vajíčka, ktoré sa vydáva na vandrovku objavovať svet. Je nádhernou ukážkou toho, aké dôležité je mať na ceste životom okolo seba tých správnych priateľov, s ktorými nie je žiadna nástraha neprekonateľná.

Rozprávka Ako išlo vajce na vandrovku je snáď jednou z najznámejších rozprávok, ktorá ovplyvnila celé generácie čitateľov. Na pozadí putovania krehkého vajíčka a jeho odvážnych spoločníkov svetom sa odohráva príbeh priateľstva, porozumenia, pomoci, spolupatričnosti a dobroprajnosti.

Ako už samotný názov napovedá, pôjde o vandrovku, teda putovanie po svete s cieľom zbierať skúsenosti. Skúsenosti a zážitky budú zbierať potulní kamaráti i návštevníci. Za každé dobrodružstvo a každú prekonanú prekážku získajú cenný náramok priateľstva.

Pod pripravovaný scenár a réžiu sa v prípade realizácie už tradične podpíše Róbert Mankovecký, s ktorým spolupracujem už dlhé roky.

 

 

Návštevnosť

Návštevníci si podujatie môžu pozrieť počas celého dňa. Predstavenie je koncipované tak, aby umožňovalo priebežný vstup skupín návštevníkov do zámku. Vďaka skutočnosti, že návštevníci sa postupne presúvajú z jednej miestnosti do druhej a tak postupujú v deji rozprávkového príbehu, nie je potrebné čakať celú dobu trvania predstavenia (90 minút) na ďalší vstup. Skupiny návštevníkov vstupujú do múzea v intervale približne 10-15 minút, čo umožňuje maximalizáciu návštevnosti bez toho, aby bol potlačený divácky zážitok z predstavenia.

ORGANIZÁTOR

GENERÁLNY PARTNER

PSS

HLAVNÝ MEDIÁLNY PARTNER

HLAVNÝ PARTNER

MEDIÁLNY PARTNER